środa, 07 października 2015

Powiat
Ostrów Wlkp.

Zachmurzenie całkowite

11°C

Ostrów Wlkp.

Zachmurzenie całkowite

Wilgotność 56%

Wiatr 25.75 km/h

reklama
OSense O-Sense

Ostrowianie sami wybiorą gwiazdy na majostaszki 2014

Ostrowianie sami wybiorą gwiazdy, które zagrają podczas przyszłorocznych majostaszków. To tylko jedna z wielu planowanych zmian formuły największej imprezy plenerowej w Ostrowie Wielkopolskim, które zapowiada Urząd Miejski, Ostrowskie Centrum Kultury i organizacje pozarządowe zaangażowane w organizację.

Najbliższe majostaszki odędą się 10 i 11 maja 2014 r. Tym razem, atrakcje zostaną przygotowane nie tylko w parku miejskim, ale także w kilku innych miejscach w obrębie centrum miasta: w Ostrowskim Centrum Kultury, czy w parkowym amfiteatrze.

Przyszłoroczne majostaszki ibędą częścią obchodów Roku Przebendowskiego. W 2014 roku przypada bowiem okrągła, 300. rocznica ponownego nadania Ostrowowi praw miejskich. Z tej okazji miejskie placówki oświatowe przygotują specjalny program przedstawiający historię miasta. Odbędzie się też specjalna sesja Rady Miejskiej, a młodzież weźmie udział w konkursie wiedzy historycznej o mieście.

majOSTaszki-I-dzien-2011

Fot. Majostaszki 2011 http://naszrynek.pl/19300/ostrow-festyn-miejski-majostaszki/

- W tym roku zaprosiliśmy do współpracy nie tylko miejskie jednostki kultury, czy oświaty, ale także w znacznie większym zakresie organizacje pozarządowe oraz inne, formalne i nieformalne grupy skupiające twórczych ludzi z dobrymi pomysłami - mówi Marlena Maląg – wiceprezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Efektem tej współpracy będzie przeznaczenie jednego dnia dla kreatywnej ostrowskiej młodzieży. Planowany jest między innymi ogólnopolski konkurs taneczny w stylu street dance przygotowany przez szkołę tańca True School oraz koncert lokalnych wykonawców hip hopowych. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności i dorobku będą mieli także aktywni ostrowscy seniorzy oraz organizacje pozarządowe.

Nowością będzie również system wyłonienia muzycznych gwiazd, które usłyszymy na majOSTaszkach.

– Chcemy zerwać z tradycją narzucania wykonawców i dać ostrowianom szanse, żeby to oni wskazali, kogo chcą usłyszeć na największym miejskim festynie - podkreśla M. Maląg.

Miasto proponuje po kilku wykonawców na każdy dzień, a ostatecznego wyboru dokonają ostrowianie.

Propozycje obejmują następujących wykonawców:

sobota, 10 maja: Rafał Brzozowski, Grubson, Ewelina Lisowska, Dawid Podsiadło, GoodOld Blues Brothers Boys Band;
niedziela, 11 maja: T. Love, Pectus, Bednarek.
- Zapraszamy do współpracy wszystkich ostrowian , którzy chcą zaprezentować swoje talenty i umiejętności. Niech przyszłoroczne majostaszki będą jeszcze bardziej świętem wszystkich ostrowian, niezależnie od wieku - zachęca Prezydent Jarosław Urbaniak.

Głosowanie odbędzie się za pośrednictwem sondy, która ukaże się na stronie Urzędu Miasta www.ostrow-wielkopolski.eu.

Głosy z wybranymi zespołami można przysyłać także na adres Biura Prasowego i Relacji Społecznych Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kultura

reklama
reklama

Kultura

Gospodarka

Video

Ogłoszenia drobne